Plise Perde Fiyatları

Plise perde fiyatları söz konusu olduğunda, akla ilk olarak gelen soru neden plise perde fiyatlarının diğer perde fiyatlarına oranla daha bir pahalı olduğudur. Bu soru cevaplanması zor bir soru gibi dursa da öyle değildir. Bilinir ki pliseler perdeler hem kullanım kolaylığı bakımından hem de kalite olarak sıklıkla tercih edilen modellerdendir.

Plise perdeler; genellikle cam yüzeye monte edilen, 20 mm harmonik polyester kumaş kullanılarak üretilen iç perde formatı olarak ifade edilebilir. Üretilen plise perdeler ile düzgün şekillere sahip olmayan açıklar bile kolaylıkla kapatılabilir. Serbest şekilde ya da duvarda düz formata sahip olabilen plise perdeler çoğunlukla normal perdenin yerini alarak kullanılır. Nadiren de olsa normal perdenin iç astarı görevini üstlenir. Cam balkonlar için sıklıkla kullanılan plise perdeler yukarı ya da aşağı doğru istenilen yönde hareket ettirilebilir. Bazı plise perdelerin arkasında aliminyum kaplama yer almaktadır. Satın alındıktan sonra gerçekleştirilen montajı çok kolay olan plise perdelerin yerinden çıkarılıp yıkanabilme özelliğine sahip olduğu belirtilebilir. Ayrıca montaj sırasında vidalarla uğraşmak istemezseniz yapıştırma seçeneği de bulunmaktadır. Plise perdelerin çok farklı çeşitleri bulunmaktadır ve çeşidine göre plise perde fiyatları değişkenlik gösterir.

Plise Perde Fiyatlarını Etkileyen Unsurlar

Özellikle cam balkonların gözdesi haline gelen plise perdeler gerek renk gerek desen ve doku bakımından mekanların tamamlayıcısı olmayı başarmıştır. Piyasada yer alan plise perde fiyatlarına göz atıldığında kendi içindeki fiyat farkının abartılacak kadar çok olmadığı görülmektedir. Ancak belirtilmelidir ki fiyatı diğerlerinden az da olsa yüksek olan plise perdelerin genellikle üzerinde ek bir şekilde lama yer alır. Normalde fiyatlar alınacak olan plise perdenin cm cinsinden net en ölçü uzunluğu, cm cinsinden net boy ölçü uzunluğu, ten rengi seçimi (krem, beyaz, siyah, metalik gri, kahve) gibi kriterlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kalite cinsinden bakıldığında 1. kalite plise perdelerin fiyatları diğerlerine göre yüksektir. Ayrıca bu bahsedilen plise perde fiyatları montaj için kullanılan seçeneğin vidalı montaj, yapıştırmalı montaj ya da portray montaj olmasına göre de değişkenlik göstermektedir.